Vyškovská rošáda úspěšná!

V sobotu 8. ledna 2022 se ve Vyškově konal 16. ročník šachového turnaje v rapid šachu Vyškovská rošáda. Turnaj byl součástí KP mládeže v rapid šachu a byl určen pro mládežníky narozené 2008 a mladší. Z našeho klubu se hlavního turnaje zúčastnili Vojtové Karafiát s Klinkovským a Vilda Tikovský (turnaj B) a turnaje A, kde hráli narození 2012 a mladší, se zúčastnili bratři Ondřej a Martin Hrádkovi, Markéta Tikovská a tak trochu i Vojtova sestra Adéla Karafiátová, která ovšem hájí barvy Šachové školy Hříbata.

Na chess-results můžete nalézt výsledky turnaje A, jakož i turnaje B, fotogalerie jsou pak ke zhlédnutí na stránkách pořádajícího SK Vyškov.

V hlavním turnaji hrálo 38 účastníků a ziskem 6/7 v něm zvítězila hlavní favoritka Kristýna Dorazilová z pořádajícího SK Vyškov. Druhý skončil Petr Novotný z Prostějova (5,5/7) a na 3. místě náš Vojta Karafiát, který měl nejlepší pomocné hodnocení z hráčů dosáhnuvších 5/7. A jelikož se hodnotily zvlášť chlapecké a zvlášť dívčí kategorie, obsadil Vojta 2. místo v kategorii H14. Vojta Klinkovský získal 4/7 a obsadil 16. místo, Vilda Tikovský ziskem 3/7 pak 29. místo. Gratulace Vojtovi!

Vyskovska rosada 2022 5

Hrací sál Besedního domu ve Vyškově

Ještě lépe si vedli naši zástupci v turnaji A, určeném pro mládežníky narozené 2012 a mladší. Mezi 28 účastníky si vítězství v kategorii H8 připsal Martin Hrádek (3/7) a v kategorii D8 obsadila Markéta Tikovská 3. místo (2/7). Martinovi s Markétou rovněž velká gratulace! Ve stejné kategorii dokonce zvítězila Adéla Karafiátová (kterou mimochodem Markéta porazila), ale jak uvádím výše, již v barvách Šachové školy Hříbata. Ještě lepší výsledek zaznamenal Ondřej Hrádek (4/7), na medaili to ovšem v nabité kategorii H10 nestačilo. I tak jde o výborný výsledek na prvním turnaji! Níže uvádím kompletní výsledky ve všech kategoriích, a to včetně fotografií.